Департамент економічного розвитку Чернігівської облдержадміністрації
Анонси
  Назад

  Диверсифікація двосторонньої торгівлі є одним із головних завдань співробітництва України та Туреччини

  Взаємодію у логістиці й інфраструктурі, у ветеринарній, фітосанітарній сферах та інші важливі аспекти двосторонньої співпраці обговорили на засіданні круглого столу з аграрних питань «Україна-Туреччина».

  Захід відбувся у рамках візиту в Україну делегації Турецької Республіки на чолі з міністром сільського та лісового господарства Бекіром Пакдемірлі.

  «Без сумніву, активна співпраця українських і турецьких ділових людей допоможе нашим країнам прискорити свій економічний розвиток.  Майже 600 турецьких компаній уже інвестували в Україну понад 2 млрд дол. США. За останні роки турецькі підприємства взяли участь у більш ніж 150 проектах в Україні на суму 5,1 млрд дол. США», – підкреслив президент ТПП України Геннадій Чижиков.

  Українська сторона круглого столу відмітила, що турецький  ринок знаходиться у фокусі українських експортерів. Турецька Республіка зараз посідає третє місце як покупець українських експортних товарів.

  «Перед нашими державами стоїть задача досягти товарообігу в 10 млрд дол. США. Інструментами для цього є поглиблення наших відносин. Ми готові ділитися досвідом щодо виробництва та технологій. Туреччина активно розвиває інфраструктуру для розвитку сільського господарства і налаштована на співпрацю у цій галузі», – зазначив міністр сільського і лісового господарства Бекір Пакдемірлі.

  Товарообіг між Україною і Туреччиною у 2018 році становив 3 млрд дол. США, із яких 1 млрд 230 млн дол. США припадає саме на аграрну сферу. Туреччина стабільно займає 5–6 сходинку серед торговельних партнерів в аграрній сфері.

   «Турецькі компанії є надзвичайно активними в українському АПК. Торгівля – це тільки частина двостороннього співробітництва. Важливою його складовою є також інвестиції, співпраця бізнесів у формі створення спільних підприємств і спільних виробничих та переробних потужностей», – додала заступник міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева. Вона закликала турецьких підприємців розширити сферу своєї діяльності в Україні шляхом співпраці з українськими компаніями у сферах транспорту, інфраструктури та  логістики.

  Продовженням заходу стали презентації українських і турецьких аграрних компаній, що завершилися В2В-перемовинами.

  Джерело: ТПП України

  Назад

  22 Лютого 2019 15:02
  19 Лютого 2019 11:51
  24 Квітня 2018 16:15
  06 Квітня 2018 08:26
  02 Березня 2018 09:17
  28 Березня 2017 11:24