Департамент економічного розвитку Чернігівської облдержадміністрації
Анонси
  Назад

  Нові кроки реформи децентралізації

  Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман оголосив новий етап реформи децентралізації, який дає поштовх для розвитку України.

  Реформа децентралізації — найуспішніша реформа в Україні. І так вважають не тільки авторитетні міжнародні експерти, а й жителі громад, які відчули на собі всі переваги децентралізації. Але є ризики для найважливішої реформи країни, тож завершити об’єднання громад слід до 2020 року.

  На Форумі місцевого самоврядування Володимир Гройсман представив новий етап децентралізації, що зміцнить місцеве самоврядування і дасть поштовх для подальшого розвитку України.

  Для цього треба затвердити новий адміністративно-територіальний устрій, збалансувати фінансові ресурси і повноваження громад, законодавчо закріпити права і можливості об’єднаних громад.

  Основні кроки нового етапу децентралізації:

  – завершити створення ОТГ до червня 2020 року. Ресурси місцевого самоврядування будуть відповідати їх повноваженням;

  – ефективна система адмінтерустрою — трирівнева: громада, район, регіон (АРК; 24 області; міста Київ, Севастополь; ~ 100 районів; ~1600-1800 громад);

  – зміни до Конституції, які закріплять права місцевого самоврядування. Інститут префектів, який представляє державну владу в регіонах;

  – наступні місцеві вибори у 2020 році мають пройти на новій адміністративно-територіальній основі.

  Для цього треба затвердити новий адміністративно-територіальний устрій, збалансувати фінансові ресурси і повноваження громад, законодавчо закріпити права і можливості об’єднаних громад.

  Володимир Гройсман, Прем’єр-міністр України: «Система, створена сьогодні, — ефективна з точки зору нової якості послуг на території громад. Люди підтримують реформу. Потрібно працювати над незворотністю перетворень, не забуваючи про посилення відповідальності влади на місцях і про контроль процесів, що відбувається.

  Треба захищати реформу. Конституція дає такий захист, дає поштовх для створення можливостей розвитку кожної громади. Ми пройшли 5 років реформи успішно. Наступні роки мають стати ривком розвитку регіональної економіки і покращення життя людей».

  Джерело: Чернігівська облдержадміністрація

  Назад

  22 Лютого 2019 15:02
  19 Лютого 2019 11:51
  24 Квітня 2018 16:15
  06 Квітня 2018 08:26
  02 Березня 2018 09:17
  28 Березня 2017 11:24