Департамент економічного розвитку Чернігівської облдержадміністрації
АнонсиАналітичні матеріали

Назад

 

Про стан розвитку сфери споживчого ринку

Упродовж 2017 року продовжувалась робота з формування ефективної торговельної інфраструктури, здатної забезпечити достатній рівень обслуговування населення відповідно до його потреб.

У 2017 році в області розширили присутність, розпочали діяльність близько 120 об’єктів роздрібної торгівлі та ресторанного бізнесу. В експлуатацію введено торгової площі у магазинах, критих ринках, павільйонах – 5,8 тис. м2, їдальні, кафе та закусочні на 233 посадкових місця, станції технічного обслуговування легкових автомобілів на 94,3 тис обслуг. авто, автомобільні заправні станції   на  36,5  тис.  обслуг.  авто, складів загальнотоварних оптових – на 5,94 тис м2.

Найбільшими підприємствами роздрібної торгівлі на території області є, зокрема, представники відомих національних мереж - ТОВ «Епіцентр К» (будівельний гіпермаркет «ЕпіЦентр»), ТОВ «Еко» (магазини «Еко-маркет», «Симпатик»), ТОВ «Сільпо-Фуд» (магазини «Сільпо», «Фора»), ТОВ «АТБ - Маркет», ТОВ «Альянс - Маркет» (магазини «Союз», «Квартал»), ТОВ «Фудком» (магазини «Велмарт»), ТОВ "Група компаній "ФОКСТРОТ" (магазини «Фокстрот»), ДП «Рітейл Центр» (магазин «Фуршет») і  регіональні - ТОВ «Чернігівторг» (гіпермаркет «Вена»), ТОВ «Лагрос ЛТД» (магазин «Лагрос»), ТОВ «Форт-сервіс» (магазин «БудМайдан»), ПАТ «Базис», ПП «СеДаМ-маркет» та інші.

Для стабілізації цінової ситуації на споживчому ринку та насичення його сільськогосподарською продукцією, іншими продовольчими товарами за цінами виробників, в містах і районах області постійно проводилась організаційна робота із сільськогосподарськими підприємствами, фермерськими господарствами, підприємствами харчопереробної  промисловості та іншими суб’єктами господарської діяльності щодо їх участі у ярмаркових заходах з продажу сільгосппродукції та інших продовольчих товарів. Упродовж 2017 року в області проведено більше 3,0 тис продовольчих ярмарків.

Оборот роздрібної торгівлі (за всіма каналами реалізації) за підсумками 2017 року становив 15,8 млрд гривень і збільшився у порівнянні з 2016 роком на 4,4 %. У розрахунку на одну особу реалізовано товарів на суму 15,3 тис гривень.

 

Назад