Департамент економічного розвитку Чернігівської облдержадміністрації
АнонсиАналітичні матеріали

Назад

 

Про стан розвитку сфери роздрібної торгівлі

 

Упродовж 2016 року продовжувалась робота з формування ефективної торговельної інфраструктури, здатної забезпечити достатній рівень обслуговування населення відповідно до його потреб.

У 2016 році в області розширили присутність, розпочали діяльність 155 об’єктів роздрібної торгівлі та ресторанного бізнесу. В експлуатацію введено торгової площі у магазинах, критих ринках, павільйонах – 5,3 тис. м2, їдальні, кафе та закусочні на 383 посадкові місця, станції технічного обслуговування автомобілів на 1,0 тис обслуг. авто.

Найбільшими підприємствами роздрібної торгівлі на території області є, зокрема, представники відомих національних мереж - ТОВ «ЕпіЦентр К» (гіпермаркет «Епіцентр»), ТОВ «Еко» (магазини Еко-маркет, «Симпатик»), ТОВ «Сільпо-Фуд» (магазини «Сільпо», «Фора»), ТОВ «АТБ - Маркет», ТОВ «Альянс-Маркет» (магазини «Союз», «Квартал»), ТОВ «Фудмережа» (магазини «Велмарт»), ТОВ «АТМ-Інтернешнл» (магазини «Фокстрот»), ДП «Рітейл Центр» (магазин «Фуршет») і регіональні - ТОВ «Чернігівторг» (гіпермаркет «Вена»), ТОВ «Лагрос ЛТД», ПАТ «Базис», ПП «СеДаМ-маркет» та інші.

Для стабілізації цінової ситуації на споживчому ринку та насичення його сільськогосподарською продукцією, іншими продовольчими товарами за цінами виробників, в містах і районах області постійно проводилась організаційна робота із сільськогосподарськими підприємствами, фермерськими господарствами, підприємствами харчопереробної  промисловості та іншими суб’єктами господарської діяльності щодо їх участі у ярмаркових заходах з продажу сільгосппродукції та інших продовольчих товарів.

Упродовж 2016 року в області проведено 2,8 тис продовольчих ярмарків, на яких реалізовано понад 26,6 тис тонн сільськогосподарської продукції на загальну суму 298,7 млн гривень.

Оборот роздрібної торгівлі (за всіма каналами реалізації) за підсумками 2016 року становив 24,1 млрд гривень і збільшився у порівнянні з 2015 роком на 1,5 %. У розрахунку на одну особу реалізовано товарів на суму 23,1 тис гривень.

Назад