Департамент економічного розвитку Чернігівської облдержадміністрації
АнонсиАналітичні матеріали

Назад

Реформування надання адміністративних послуг є важливою складовою забезпечення сприятливого бізнес-клімату і запобігання проявам корупції та усунення різного роду посередництва під час їх надання.

Питанням дерегуляції, розвитку підприємництва та створенню зручних і доступних умов для отримання споживачами адміністративних послуг приділяється значна увага.

В жовтні 2012 року вступив в дію Закон України «Про адміністративні послуги», який містить цілу низку інструментів, спрямованих на урегулювання організаційних та якісних складових процесу надання адміністративних послуг. Насамперед, це впровадження ідеї служіння держави громадянам, забезпечення реалізації прав громадян та суб’єктів господарювання через надання адміністративних послуг.

Нормами Закону, серед іншого вимагається від органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій утворення центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП), що повинно створити зручні та доступні умови спілкування громадян з владою.

В області створено мережу центрів надання адміністративних послуг, а це:

- регіональний Центр у м. Чернігові;

- міськрайонні Центри у містах Прилуки та Новгород-Сіверський;

- міський Центр у м. Ніжині;

- 20 районних Центрів.

В утворених центрах працює 64 адміністратора, а також приймають участь у роботі центрів представники адміністративних органів.

Переліки адміністративних послуг, які надаються через центри поступово розширюються.

На сьогодні в середньому в районних центрах надається близько 50 адміністративних послуг, в міських - 75, в регіональному - 198 послуг.

Найпоширеніші послуги, які надаються в Центрі надання адміністративних послуг м. Чернігова:

  • надання відомостей з Єдиного державного реєстру у вигляді витягу, виписки;
  • державна реєстрація припинення підприємницької діяльності  фізичною особою – підприємцем за її рішенням та змін до відомостей про фізичну особу – підприємця;
  • оформлення та видача  паспорта громадянина України особі, яка досягла 16 – річного віку;
  • оформлення та видача довідки про реєстрацію місця проживання/перебування особи (за запитом самої особи);
  • обмін паспорта громадянина України у зв’язку зі змінами ПІБ;
  • надання інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;

Протягом 2015 року через центри надання адміністративних послуг надано майже в 2 рази більше таких послуг (понад 173 тис. послуг) ніж у 2014 році.

Центри працюють за зручним, орієнтованим на громадян режимом роботи, в тому числі по суботах. Звернутися в центр може будь-який громадянин, зацікавлений в отриманні тієї чи іншої адміністративної послуги.

Інформацію щодо переліку адміністративних послуг, порядку їх одержання розміщено на офіційних веб-сайтах місцевих органів влади, інформаційних стендах ЦНАПів та відповідних суб’єктів надання таких послуг.

Зусилля облдержадміністрації спрямовані на побудову партнерських відносин з громадянами, підприємцями для встановлення оптимальної системи надання адміністративних послуг та в цілому створення сприятливих умов для розвитку бізнесу, адже кожен відвідувач такого центру зможе отримати кваліфіковану інформаційну, консультативну та практичну допомогу щодо адміністративних послуг, які в ньому надаються.

Робота щодо подальшого удосконалення системи надання адміністративних послуг буде продовжена.

Назад

23 Липня 2018 15:05
24 Квітня 2018 16:15
06 Квітня 2018 08:26
02 Березня 2018 09:17
28 Березня 2017 11:24