Анонси  Назад

  Уряд Гройсмана для Чернігівщини

  Нові об’єкти: будуємо сильну державу

  Цього року на Чернігівщині за фінансової підтримки Уряду фінансують десятки соціально важливих проектів

  Уряд щороку збільшує державну підтримку розвитку громад та розбудови інфраструктури. Цього року вона сягає понад 37,8 млрд грн. Ці кошти пішли в першу чергу на ремонти шкіл і дитячих садочків, лікарень, будівництво котелень і спортивних майданчиків. Також – на розвиток медицини у сільській місцевості, підтримку агровиробників у регіонах, енергоефективність

  Цього року на Чернігівщині за фінансової підтримки Уряду фінансують десятки соціально важливих проектів. Зокрема, 2018 року Уряд виділив кошти на придбання лінійного прискорювача та будівництво нового корпусу для нього у КЛПЗ «Чернігівський обласний онкологічний диспансер», де щорічно променеву терапію отримують понад 2 500 хворих; реконструкцію інфекційного відділення КЛПЗ «Чернігівська обласна дитяча лікарня», де щорічно проходять лікування 2 000–2 200 хворих; на капітальний ремонт даху Ріпкинської гімназії імені Софії Русової, на реконструкцію Корюківської ЗОШ І–ІІІ ст. № 1 з енергоефективними заходами та створенням нового освітнього простору, на реконструкцію спортивного комплексу «Менський районний стадіон «Колос» – єдиного в районі; на реконструкцію вуличного освітлення у м. Мена, на реконструкцію стадіону Спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву з футболу «Юність» у м. Чернігові, на будівництво єдиного в області, нового сучасного водно-спортивного комплексу в Ніжині; на будівництво II корпусу школи-гімназії та реконструкцію чинного у м. Прилуки; будівництво спортивного залу для загальноосвітнього навчального закладу № 11 у м. Чернігові, на будівництво дитячого садка-ясел у першому мікрорайоні житлового району «Масани» в м. Чернігові, де не вистачає дошкільних дитячих закладів; на завершення будівництва Носівської ЗОШ I–III ст. № 5 та інші проекти в області.

  Державна підтримка регіонів – пріоритет Уряду, тому в проекті бюджету на наступний рік зростає фінансування регіональних програм. А це – нові садочки, відремонтовані школи, лікарні та спортивні об’єкти по всій області.

   

  У новому кардіоцентрі Чернігова рятують життя

  У Чернігівській обласній клінічній лікарні від липня минулого року відкрито кардіоцентр, оснащений сучасним ангіографом

  У Чернігівській обласній клінічній лікарні від липня минулого року відкрито кардіоцентр, оснащений сучасним ангіографом. За допомогою цього обладнання буде врятовано життя тисяч людей, які страждають на серцево-судинні захворювання

  Ангіограф придбали в межах урядової програми з розширення мережі кардіоцентрів за умов співфінансування з місцевим бюджетом. Це обладнання застосовується для діагностики та лікування патологій судин людського організму. За його допомогою лікарі можуть розпізнати зміни у судинах та провести лікування, зокрема, стентування, і врятувати людині життя. Від відкриття кардіоцентру на новому ангіографі вже було проведено 470 втручань, зокрема, 88 пацієнтам зроблено коронарографію, 50 пацієнтам – стентування коронарних артерій.

  Кардіоцентр в обласній лікарні працює в режимі 24 години на добу, без вихідних. Кожна людина, яка потрапить до нього з гострим інфарктом міокарда, тобто потребуватиме термінової медичної допомоги, матиме безкоштовне обстеження та лікування, оскільки стенти та необхідні медичні матеріали закуповують державним коштом. Швидка діагностика та стентування знижує рівень смертності від інфаркту майже вчетверо.

  Щороку в Україні 40 тисяч людей мають інфаркт, 16 тисяч серед них потребують негайного стентування. Саме тому Уряд розширює мережу кардіоцентрів, щоб хворі з серцево-судинними недугами мали можливість вчасно одержати професійну допомогу лікарів. Важливо, щоб пацієнт із гострим інфарктом потрапив до кардіоцентру якнайшвидше, адже від цього залежить його життя. Тому нові кардіоцентри розташовують на території країни таким чином, щоб «швидка» могла доправити пацієнта у відділення впродовж двох годин.

  2017–2018 років Уряд виділив 300 млн грн на закупівлю 26 ангіографів для нових кардіоцентрів у різних регіонах. У бюджеті‑2019 передбачено на це іще 150 млн грн. Таким чином, за три роки в країні з’явиться 39 нових кардіоцентрів.

   

  Якісні дороги: капітальний ремонт країни

  Загалом цього року на проведення дорожніх робіт у Чернігівській області держава виділила близько 493 млн грн на 65,3 км шляхів

  Уряд цього року фінансує ремонт більш ніж 3 500 км українських автошляхів. Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман неодноразово заявляв, що якісний ремонт українських доріг є одним із пріоритетів Уряду. Протягом 10 років будівництво, капітальний ремонт і реконструкція доріг у країні майже не проводились. Починаючи від 2016 року, фінансування дорожньої галузі щорічно зростає.

  «Це – частина реалізації нашої стратегії: за п’ять років з’єднати всі обласні центри України. Наголошую: українці мають право їздити і зрештою – їздитимуть добрими дорогами», – заявив Прем’єр-міністр Володимир Гройсман

  Від цього року Укравтодор відповідальний за ремонт і утримання доріг тільки державного значення. Кошти для реконструкції шляхів місцевого значення передають через Дорожній фонд на місця, і вже місцева влада визначає, ремонт яких доріг є пріоритетним для цього регіону. Цьогоріч на ремонти і будівництво шляхів спрямовано близько 46 млрд грн, з них 11,5 передають у регіони на ремонт місцевих доріг.

  Загалом цього року на проведення дорожніх робіт у Чернігівській області держава виділила близько 493 млн грн на 65,3 км шляхів. Зокрема, на капітальний ремонт мостового переходу на дорозі Київ – Суми – Юнаківка та ремонт ділянок доріг М‑01 Київ – Чернігів – Нові Яриловичі, М‑02 Кіпті – Глухів – Бачівськ, Н‑27 Чернігів – Мена – Сосниця – Грем’яч, Р‑67 Чернігів – Ніжин – Прилуки – Пирятин, Р‑68 Талалаївка – Ічня – Тростянець – Сокиринці – /Н‑07/ та Т‑25–28 Козелець – Бобровиця.

  Завдання, яке ставить Уряд, – за п’ять років з’єднати якісними дорогами усі обласні центри. Дороги уже будують за новими стандартами, під суворим контролем і за новими жорсткими вимогами до підрядників. У проекті бюджету на 2019 рік Урядом передбачені рекордні 55,6 млрд грн на дорожню галузь, із них 14,7 млрд грн – на місцеві шляхи. Ще 2,5 млрд грн піде на безпеку дорожнього руху.

  Джерело: Децентралізація дає можливості

  Назад

   
   

  26 Травня 2023 10:50
  16 Листопада 2022 11:05
  27 Квітня 2022 11:16
  05 Січня 2022 11:12