Анонси  Назад

  В Україні з'явиться Муніципальна платформа «Енергетична та кліматична трансформація»

  Практичне втілення державної політики у сфері ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів енергозбереження, відновлювальних джерел енергії та альтернативних видів палива має відбуватись на регіональному рівні. Органи місцевого самоврядування, в умовах децентралізації, мають відігравати основну роль в розвитку енергоефективності та енергозбереження на місцевому рівні. І Муніципальна координаційна платформа з розвитку «Енергетична та кліматична трансформація», що створюється в рамках проекту «Угода Мерів-Схід», сприятиме діалогу між державними органами влади, муніципалітетами, фінансовими інститутами, незалежними експертами та громадськими організаціями.

  Про це сказав начальник Відділу енергозбереження в сфері житлово-комунального господарства Департаменту систем життєзабезпечення та житлової політики Мінрегіону Роман Радченко під час першої робочої зустрічі Муніципальної координаційної платформи з розвитку «Енергетична та кліматична трансформація», яка відбулась у м. Славутич.

  Метою платформи є об’єднання державних органів влади, муніципалітетів, фінансових інститутів, незалежних експертів та громадських організацій для вирішення питань формування та впровадження принципів сталого енергетичного розвитку та адаптації до змін клімату відповідно до засад європейської ініціативи Угоди мерів.

  У рамках заходу було презентовано концепцію Платформи, обговорено проект Плану робіт на 2019 рік на основі Національної дорожньої карти та завдань Угоди мерів і внутрішню спроможність муніципалітетів щодо розробки та управління проектами в рамках Плану дій зі сталого енергетичного розвитку.

  Також представники міської влади 18 українських міст підписали Меморандум про участь у Муніципальній платформі.

  Довідково

  Міжнародну ініціативу «Угода мерів» започатковано Європейським Союзом. Вона охоплює місцеві та регіональні органи влади, які беруть на себе добровільні зобов’язання підвищувати енергоефективність та нарощувати використання відновлювальних джерел енергії на своїх територіях. Слідуючи цим зобов’язанням підписанти Угоди прагнуть скоротити власні викиди СО2 щонайменше на 20% до 2020 року, сприяючи, таким чином, розвитку екологічно орієнтованої економіки та підвищенню якості життя.

  Джерело: Мінрегіон

  Назад

   
   

  30 Серпня 2023 10:08
  11 Серпня 2023 12:12
  29 Червня 2023 11:23
  26 Травня 2023 10:50
  16 Листопада 2022 11:05
  27 Квітня 2022 11:16