Анонси
   Назад

   Держава зможе підтримувати науку через гранти

   Відтепер державне фінансування науки в Україні може відбуватися в формі грантів – це дозволить більше зорієнтувати дослідження на потреби держави та розшити канали державної фінансової підтримки науковцям. Відповідний порядок був прийнятий Кабінетом Міністрів.

   Грантова підтримка – це буде своєрідний спосіб державно-приватного партнерства – вчених та суспільства – у сфері науки і технологій. З його допомогою держава зможе стимулювати дослідницьку активність за обраними пріоритетами в інтересах всього суспільства.

   Майнові права на інтелектуальну власність, яка буде створена під час досліджень за рахунок грантів, належатимуть самим науковцям, а не державі. Придбане обладнання також залишатиметься у власності отримувачів грантів.

   Гранти надаватимуться виключно на конкурсній основі й не більш як на 3 роки. Порядок відбору визначатиме сам грантодавець, попередньо погодивши його з МОН. Конкурс відбуватиметься за чітко визначеними етапами, зокрема, оголошення про відбір, його умови та результати мають обов’язково оприлюднюватися на сайті грантодавця і МОН.

   Державні гранти можна буде надавати на:

   • наукові дослідження та розробки;
   • проєкти міжнародного співробітництва;
   • розвиток матеріально-технічної бази;
   • наукове стажування;
   • наукові конференції, турніри, інші науково-комунікативні заходи, а також заходи з популяризації науки;
   • доступ до науково-технічної інформації та наукової літератури.

   Важливо, що серед отримувачів гранту можуть бути наукові ліцеї.

   Джерело: Урядовий портал

   Назад

    
    

   21 Лютого 2020 14:24
   23 Січня 2020 12:52