Фінансовий контроль
Назад
Для працівників Департаменту економічного розвитку Чернігівської обласної державної адміністрації:
З 1 січня 2025 року стартувала щорічна кампанія декларування за 2024 рік, яка триватиме до 31 березня 2025 року включно. За загальним правилом, щорічну декларацію доходів за 2024 рік повинні подати у період з 1 січня до 31 березня 2025 року. Обов’язок подання електронних декларацій в Україні покладається на осіб, які виконують функції держави або місцевого самоврядування, а також на осіб, прирівняних до таких категорій та регулюється Законом України “Про запобігання корупції”.
Строки подання електронних декларацій залежать від виду декларації. За звичайних умов електронна декларація подається:
- Щорічна декларація – декларація, яка подається відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону про запобігання корупції (далі Закон), або абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону в період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та за загальним правилом містить інформацію станом на 31 грудня звітного року;
- Декларація при звільненні - декларація, яка подається відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 45 закону протягом 30 календарних днів з дня припинення діяльності. Така декларація подається за період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими субектом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду, яким є останній день здійснення діяльності, яка передбачає обовʼязок подання декларації, перебування на посаді, яка зумовлює здійснення такої діяльності. Під раніше поданими деклараціями розуміються декларації, що були подані до Реєстру, крім декларації кандидата на посаду;
- Декларація кандидата на посаду – декларація, яка подається відповідно до ч. 3 ст. 45 Закону та охоплює звітний період з 01 січня до 31 грудня включно, що передує року, в якому особа подала заяву на зайняття посади, якщо інше не передбачено законодавством та за загальним правилом містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
За недостовірні відомості у декларації передбачений адміністративна та кримінальна відповідальність:
- кримінальна – ст. 3662 Кримінального кодексу України, зокрема умисне внесення завідомо недостовірних відомостей до декларації особи, які відрізняються від достовірних на суму від 8 500 до 34 000 грн – штраф від 51 000 до 68 000 грн. з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років. Внесення завідомо недостовірних відомостей до декларації особи, які відрізняються від достовірних на суму поняд 34 000 грн. – штраф від 68 000 грн. до 85 000 грн. або громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або обмеженням волі на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років.
ПОДАТИ Декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування
ПОДАТИ повідомлення про суттєві зміни в майновому стані (ПСЗ)
ПОДАТИ повідомлення про відкриття валютного рахунка (ПВВР)
ОТРИМАТИ роз'яснення щодо заповнення декларацій, подання повідомлень ПСЗ та ПВВР
Роз’яснення НАЗК
!!! ПОСІБНИК НАЗК щодо декларування
Роз’яснення від 07.03.2022 № 4 щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю в умовах воєнного стану (подання декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента, проведення перевірок)
Роз’яснення від 28.02.2022 № 2 щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю в умовах воєнного стану
Роз’яснення від 29.12.2021 № 11 щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю (подання декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунку)
На допомогу декларантам
Як отримати за допомогою застосунку “Дія” дані для декларації стосовно членів сімʼї
Нова функція у Реєстрі декларацій, що дозволяє декларантам дізнаватися відомості, які наявні в державних реєстрах.
Де шукати інформацію, яку потрібно вказати у декларації
Як отримати роз’яснення в зручному для себе форматі щодо подання декларації
Як правильно декларувати банківські рахунки
Хто має подавати повідомлення про суттєві зміни в майновому стані
Назад |