Анонси

   Назад

   294 проєкти регіонального розвитку відібрані для фінансування у 2021 році коштом ДФРР

   18 лютого під головуванням Міністра розвитку громад та територій Олексія Чернишова відбулось перше засідання Комісії з відбору проєктів, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку у 2021 році.

   У цьому році Комісія вперше засідала у розширеному складі. У відборі проєктів взяли участь 20 народних депутатів України –  представників Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, що представляють 6 парламентських фракцій і депутатських груп. Також у Комісію увійшли представники кількох міністерств, у сферу інтересів яких входить питання розвитку регіонів у різних галузях: медицина, спорт, освіта та культура.

   У Державному бюджеті на 2021 рік  передбачено 4,5 млрд гривень на Державний фонд регіонального розвитку. Це наполовину менше, ніж передбачено Бюджетним кодексом. Згідно з цим документом обсяг ДФРР має становити не менше 1% доходів загального фонду державного бюджету на відповідний рік. Отже у цьому році ця сума мала складати 9,3 млрд.

   «Державний фонд регіонального розвитку – це один з головних інструментів держави, який втілює наше бачення прогнозованого та сталого економічного і соціального розвитку регіонів. Законодавством щодо ДФРР визначено, що проєкти гарантовано мають бути завершені. Таким чином ми уникаємо довгобудів. Цього року за рахунок ДФРР фінансуються проєкти двох пріоритетів – якісне відновлення інфраструктури в регіонах та проєкти економічного розвитку», – зазначив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

   Саме тому сьогодні відбувається реформа підходів функціонування ДФРР. Зокрема, законопроєктом №4200, який вже подано на розгляд Верховної Ради та опрацьовується в комітетах, Державний фонд регіонального розвитку визначається в обсязі не менше 2% на 2022 рік та не менше 3% прогнозного обсягу доходів загального фонду Державного бюджету України на відповідний рік починаючи з 2023 року.

   «Відповідний обсяг коштів має забезпечити виконання програм і проєктів регіонального розвитку, що мають на меті розвиток регіонів і відповідають пріоритетам, визначеним у Державній стратегії регіонального розвитку та відповідних регіональних стратегіях розвитку», – наголошує Олексій Чернишов.

   За словами Міністра, стабільність фінансування ДФРР дозволить відновити інфраструктуру у кожній новоствореній територіальній громаді протягом наступних трьох років – збудувати чи відремонтувати школи, забезпечити дітей місцями у садочках, забути про старі радянські лікарні, створити центри культурних послуг чи центри безпеки, а також створити сучасну і доступну спортивну інфраструктуру у регіонах.

   Наразі від регіонів надійшли пропозиції щодо фінансування з ДФРР 294 проєктів на суму 4,2 млрд гривень, з яких 148 – перехідні проєкти, що розпочались у минулих роках.

   Комісія підтримала всі проєкти регіонального розвитку, до яких не було зауважень, та рекомендувала включити їх в проєкт розпорядження Кабінету Міністрів України щодо затвердження проєктів, що фінансуватимуться у 2021 році за рахунок коштів ДФРР.

   Також в цьому році продовжується програма Президента «Велике будівництво». Нагадаємо, що відповідно до вимог Порядку використання коштів ДФРР, усі проєкти, що фінансуються за рахунок цієї програми відбираються регіонами на конкурсних засадах. Наразі такий конкурсний відбір на 2021 рік ще не завершили Одеська та Черкаська ОДА. Причина в тому, що плани заходів з реалізації регіональних стратегій у цих областях будуть затверджені тільки на цьому тижні. І вже після цього оперативно буде проведений конкурсний відбір проєктів.

   Окрім того, Олексій Чернишов наголосив, що проєкти, які будуть фінансуватися за рахунок коштів ДФРР у 2022 році, відповідно до Бюджетного кодексу, Комісія має відібрати до серпня 2021 року. Отже паралельно вже розпочинається новий відбір проєктів регіонального розвитку.

   Джерело: Мінрегіон

   Назад

    
    

   26 Лютого 2021 11:52
   30 Грудня 2020 08:10