Анонси  Назад

  Україна долучилася до Програми «Цифрова Європа»: що це означає

  Мета «Цифрової європи» – пришвидшити відновлення економіки та цифрову трансформацію. Участь у Програмі наблизить Україну до Єдиного цифрового ринку ЄС.Україна долучилася до Програми «Цифрова Європа» до 2027 року. Вона надає фінансування для цифровізації країн Європи за різними напрямами.

  Загальний фонд Програми «Цифрова Європа» становить 7,5 млрд євро. На фінансування проектів за вказаними та доступними для України напрямами Програми передбачено близько 6 млрд євро. Їх виділятимуть протягом 7 років.

  Всього для України доступно чотири основні напрями, у яких можна отримати фінансування:

  Високопродуктивний комп'ютинг – 2,2 млрд євро. Сюди можуть податися проекти, які обчислюють великі масиви даних для рішень у сфері економіки, охорони здоров’я або оборонної промисловості.

  Штучний інтелект, дані та хмарні послуги — 2,1 млрд євро. Сюди можуть податися проекти, які створюють продукти на базі штучного інтелекту для полегшення роботи підприємств, держадміністрацій або дослідницьких установ.

  Цифрові навички – 580 млн євро. Сюди можуть податися проекти, які створюють можливості для набуття нових навичок у сфері IT.

  Використання цифрових технологій в економіці та суспільстві – 1,1 млрд євро. Cюди можуть податися проекти, які впроваджують цифровізацію у бізнесі або у сфері електронного урядування, охорони здоров’я, навколишнього середовища, освіти та культури, технологій Smart City.

  Кібербезпека (напрям закритий для держав не членів ЄС).

  Участь країн у Програмі передбачає сплату внесків. Але ЄС звільнив Україну від їх сплати у 2021-2022 роках та надав знижку 95% на фінансові внески протягом 2023-2027 років.

  Восени на сайті Digital Europe будуть доступні робочі програми, конкурсні пропозиції та деталі, як подати заявки на участь у програмі. Більше деталей про фінансування у межах програми можна дізнатися тут.

  Джерело: https://www.kmu.gov.ua

  Назад

   
   

  16 Листопада 2022 11:05
  27 Квітня 2022 11:16
  22 Лютого 2022 11:10
  05 Січня 2022 11:12