Анонси  Назад

  «Український бізнес в умовах війни» Результати четвертого щомісячного опитування керівників підприємств України

  ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» (далі ІЕД) в рамках зміни дії проєкту «Підтримка Громадської ініціативи «За чесну та прозору митницю», який фінансується Європейським Союзом та співфінансується МБФ «Відродження» та благодійним фондом ATLAS Network (CША) щомісяця проводить опитування керівників підприємств «Український бізнес в умовах війни».

  У серпні 2022 року ІЕД провів четвертий етап опитування, результати якого представляємо. Результати четвертого опитування показали, що у серпні продовжувалося відновлення виробництва. Зокрема, із 27,5% у липні до 22,9% у серпні зменшилась частка тих підприємств, на яких виробництво скоротилось.

  Водночас відновлення економічної активності в промисловості почало сповільнюватись. Про такі висновки свідчить зменшення із 34,2% до 22,3% частки тих, хто вважає, що протягом майбутніх пів року загальноекономічне середовище покращиться. Також із 18,5% до 20,5% збільшилась частка «песимістів» щодо очікуваних змін на підприємстві протягом шести місяців.

  Окрім того, сповільнюється також тенденція до зростання виробничих очікувань на три місяці, хоча в цілому вони залишаються позитивними. Зокрема, із 33,5% у липні до 26,5% у серпні зменшилась частка підприємств, на яких планується зростання виробництва.

  У серпні найкраще відновлюються підприємства галузей, які забезпечують базові потреби людини. Зокрема, 61% підприємств харчової промисловості, 53% поліграфічної та 47% легкої працюють на майже повну або повну і вищу потужність.

  Найбільшими перешкодами для бізнесу в серпні стали ціни на сировину (58%), логістичні проблеми (46%) та брак обігових коштів (32%).

  Детальний звіт за посиланням.

  Назад

   
   

  27 Квітня 2022 11:16
  22 Лютого 2022 11:10
  05 Січня 2022 11:12