Анонси  Назад

  На сьогодні в Уряду є чіткий план щодо майбутніх переговорів стосовно вступу України до ЄС, – Денис Башлик

  На сьогодні в Уряду є чіткий план щодо майбутніх переговорів стосовно вступу України до ЄС. Йдеться про чотири етапи цього процесу: рекомендації, підготовка, переговори і вступ.

  На сьогодні ми перебуваємо на другому етапі − підготовка NPAA (селф-скрінінг) відповідності acquis, тобто маємо чітко визначити, який % acquis виконаний за кожним з 35 розділів, а який ще належить виконати, після чого сформувати переговорні позиції та підготувати делегації. Для України це означатиме, що ми чітко розуміємо обсяг роботи попереду і можемо рухатись далі, для Європейської Комісії − це один з ключових сигналів щодо реальної готовності до початку переговорів. Про це розповів заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик під час вебінару, організованого Українським клубом аграрного бізнесу на тему «Українське сільське господарство на шляху до ЄС».

  Він проаналізував загальну оцінку прогресу євроінтеграції України в частині агросектору станом на кінець 2022 року, зауваживши, що загальний стан виконання плану заходів з реалізації Угоди про асоціацію становить 72%. Мінагрополітики відповідальне за виконання 696 завдань, що становить 30,8% від загальної кількості – 2259 (с.-г. – 63%; СФЗ – 72%). Прогрес виконання Угоди про асоціацію у 2022 році проти 2021 року склав +12% та + 8% відповідно. Також серед першочергових завдань на 2023 рік − чіткий пріоритетний план законодавчої роботи.

  «Як Міністерство, ми чітко усвідомлюємо, що вступ до Європейського Союзу – це не лише можливості, але і виклики. Цей етап є важливим важелем для продовження боротьби за свій європейський вибір, свої демократичні цінності та свободу, а також для відновлення та розвитку економіки України після завершення війни. Тому разом з представниками бізнесу, громадськістю ми зробимо процес інтеграції максимально правильним та комфортним», − резюмував заступник Міністра.

  Джерело: Міністерство аграрної політики та продовольства України

  Назад

   
   

  17 Січня 2023 10:21
  16 Листопада 2022 11:05
  27 Квітня 2022 11:16
  22 Лютого 2022 11:10
  05 Січня 2022 11:12