Анонси  Назад

  Оздоровлюємо регуляторне поле для бізнесу: 49% інструментів регулювання Міністерства охорони здоров'я потребують скасування

  Міжвідомча робоча група з питань прискореного перегляду інструментів державного регулювання господарської діяльності (МРГ з дерегуляції) рекомендувала скасувати 49% інструментів державного регулювання у сферах компетенції Міністерства охорони здоров’я та підпорядкованих центральних органів виконавчої влади. Ще 25% інструментів – ліцензій, дозволів, погоджень і та ін. запропоновано осучаснити.

  Відповідні рішення ухвалено на засіданні МРГ з дерегуляції, яку очолюють Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко та Віце-прем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

  «Проаналізовано ще понад 90 чинних інструментів держрегулювання. Ми дійшли висновку, що майже половина з них не несе необхідного функціоналу з захисту інтересів держави та суспільства, є застарілими чи дублюючими, і має бути скасована. Ще чверть потребує осучаснення, що теж відображено в рекомендаціях Міжвідомчої робочої групи. Продовжуємо оздоровлювати регуляторне поле, усуваючи барʼєри для бізнесу. Створення сприятливого інвестиційного та бізнес-клімату – одне з найважливіших завдань сьогодні, реалізація якого дасть поштовх розвитку економіки», - зазначила Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

  Так, зокрема, рекомендовано скасувати низку висновків державної санітарно-епідеміологічної експертизи для різних сфер діяльності. Наприклад, висновок щодо об'єктів поводження з відходами.

  До скасування рекомендовані також, зокрема:

  • дозвіл на виробництво, переробку та реалізацію продуктів харчування і харчових добавок, предметів гігієни та санітарії, косметично-парфумерних виробів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, товарів побутової хімії та дитячого асортименту;
  • дозвіл на використання небезпечних факторів;
  • погодження на документацію на розроблення, виготовлення і використання нових машин, механізмів, устаткування, інших засобів виробництва, нових технологій, виробничих процесів;
  • погодження схем передпроектної документації, що стосується районного планування і забудови населених пунктів, курортів тощо.

  Ці, інструменти є дублюючими чи обтяжливими для бізнесу, отже мають бути скасовані.

  Крім того до скасування рекомендована низка застарілих та неактуальних інструментів:

  • висновок атестаційно-експертний, що підтверджує наявність в особи цілительських здібностей;
  • дозвіл спеціальний на зайняття народною медициною (цілительством);
  • дозвіл на використання есенції, що призначені для ароматизації одних видів продуктів для інших продуктів;
  • дозвіл на використання нової добавки;
  • свідоцтво про державну реєстрацію дезінфекційного засобу;
  • дозвіл на відкриття аптек з відхиленням від нормативів мінімального забезпечення населення державними та комунальними закладами охорони здоров'я, що здійснюють реалізацію лікарських засобів та ін.

  МРГ також рекомендувала оптимізувати інструменти держрегулювання, що виконують важливу функцію з захисту інтересів держави та суспільства та мають залишитися. Зокрема, будуть оптимізовані ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики, висновок щодо якості лікарського засобу тощо.

  Нагадаємо, раніше МРГ сформувала пропозиції щодо скасування чи оптимізації більше 70% інструментів держрегулювання зі сфери компетенції Міністерства економіки та більше 80% – Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів. Також запропоновано скасувати або осучаснити майже третину чинних інструментів державного регулювання у сферах авіації, автомобільних доріг, безпеки на транспорті, залізниці, зв’язку, судноплавства, туризму.

  Міжвідомчу робочу групу з питань прискореного перегляду інструментів державного регулювання господарської діяльності створено рішенням Уряду 13 січня 2023 року. До робочої групи увійшли, зокрема, представники міністерств економіки, цифрової трансформації, захисту довкілля та природних ресурсів, юстиції, фінансів, регуляторної служби. До роботи МРГ залучені експерти Офісу ефективного регулювання, Центру економічного відновлення, Центру економічної стратегії, EasyBusiness, Програми USAID Конкурентоспроможна економіка України.

  Джерело: https://www.kmu.gov.ua

  Назад

   
   

  17 Січня 2023 10:21
  16 Листопада 2022 11:05
  27 Квітня 2022 11:16
  22 Лютого 2022 11:10
  05 Січня 2022 11:12